יום חמישי 25 אפריל 2019
סינגלים ביער חרובית
Minimize
עדכונים

עדכון יולי 2010

סינגל חרובית במצב טוב, פרט מתחילה תופעה של רוכבים ש"חותכים" סיבובים ויוצרים קיצורי דרך שאולי נראים עכשיו טבעיים, אבל בחורף הם יהיו בלתי רכיבים בימים גשומים בגלל שהם לא מאפשרים ניקוז. ניסינו לחסום באבנים את הקיצורים, אבל הנסיון לא ממש הצליח. אם לא תהיה ברירה נסמן את הנתיב באיזורים הקריטים בסרטי סימון בין העצים כמו בתחרויות. זה אולי לא יהיה אסטטי, אבל זה יחסוך הרבה עבודה בחורף.

סינגל חרובית עגור סומן לכל אורכו בסימון שבילים שחור. הפניה לסינגל חרובית עגור נמצאת כרגע כ-5 מטרים אחרי המקום המסומן, היא תועתק למקומה החדש בזמן הקרוב. החלק המזרחי של הסינגל נטחן על ידי עדרי הבקר שעדיין נמצאים בשטח, מומלץ לעקוב אחרי סימון השבילים.

בונוס: הצעה למסלול XC שמצליח לסחוט 30 ק"מ רכיבה מתא שטח של 3.5 ק"מ X 2 ק"מ כמעט בלי לרכב על אותו שביל פעמיים (פרט לכמה קטעים קצרים שכולם ביחד מצטברים לפחות מקילומטר אחד). ה-GPS טוען שהטיפוס המצטבר הוא 402מ' ושעון הדופק טוען שיש כאן 500מ'.
המסלול בפורמט GPX ובפורמט TRK וככה הוא נראה בעמוד ענן
בונוס 2: אפשר להוסיף למסלול את תל צפית ולקבל עוד 8 ק"מ וכ-100 מטר של טיפוס מצטבר.

 עדכון ינואר 2010

כלניות פורחות ברוב חלקי היער ודווקא הרקפות שבדרך כלל מקדימות לפרוח מאחרות השנה.
סינגל חרובית-עגור רכיב לכל אורכו. הכניסה לסינגל החדש עדיין לא מסומנת אבל ניתן להוריד את קובץ המסלול ל-GPS מכאן. למאותגרי GPS - החלק הראשון של הסינגל החדש מבוסס על הסינגל שמסומן בטורקיז (מעגל 2) בחלק הימני התחתון של המפה שמשמאל. בקרוב נארגן אירוע "רוכבים ובונים" שבמסגרתו נמסד את הכניסה לסינגל החדש בצורה שתאפשר לכל אחד למצוא אותה בקלות.

 

 עדכון נובמבר 2009

הסינגל מספק אחיזה משובחת אחרי הגשמים הראשונים ולקראת סופו ניתן להבחין בכמויות גדולות של נרקיסים פורחים.
בניית סינגל חרובית-עגור שבנה יפתח סהר עם אנשי קק"ל כמעט הסתיימה ובקרוב מאד נחשוף את החיבור לסינגל החדש. אורכו של הסינגל החדש הוא כ 10-13ק"מ (עדיין לא מדדנו בצורה רציפה) והוא יוצא מהסינגל הקיים ומתחבר לסינגל עגור (שביל עינב) ומשם לסינגל עגור-משואה החדש שבונה יואב בהט.
בתכנון גם תוספת של כ-1.5 ק"מ לסינגל הקיים שתעבור דרך סלע הקפיצות הזכור לטוב. הלו"ז לבניית הקטע החדש עדיין לא סגור. 


 

 עדכון פברואר/מרץ 2009

בניית הסינגל הושלמה והוא מסומן לכל אורכו בסימון שבילים ירוק. בכניסה לסינגל הוצב שלט מבואה (המפה תגיע בימים הקרובים)  והוכשרה חניה לרוכבים עם מצע נסיוני של גזם גרוס במקום כורכר ממש בכניסה לסינגל. שולחנות וספסלים הוצבו מתחת לעצי החרוב בחניון לשימוש הרוכבים.
טקס חנוכת הסינגל יערך ביום שישי 6/3/2009 בשעה 09:00. לאחר הטקס (בין 09:30 ל 10:00) יצאו רכיבות בשני מסלולים, מסלול למתחילים ולמשפחות ומסלול למתקדמים שכולל את כל הסינגל.
האירוע הוא גם אירוע פרידה מכמה אנשי קק"ל ובראשם עדי נעלי, מנהל אזור חוף-שפלה בקק"ל ואלי בן שטרית, יערן גוש חרובית משואה שנטלו חלק חשוב במהפך שחל ביחסה של קק"ל אל רוכבי האופניים.כשחשפנו בפני עדי ואנשיו את מפת הסינגלים הפיראטים ביער חרובית לפני כשנתיים והצענו להם לשתף פעולה הם הרימו את הכפפה ונכנסו יחד איתנו לתהליך שבו למדנו איך לבנות שבילים טובים יותר, איך לשתף את הקהילה בבניה ואיך להפוך קונפליקט לשותפות אינטרסים שממנה כולנו נהנים.
הטקס הוא הזדמנות לכולנו להודות לעדי, אלי ושאר אנשי קק"ל את עבודתם במסגרת תוכנית הפרישה מרצון ולמחליפיהם שכבר היום ממשיכים בדרכם.

פריחת הרקפות מדהימה אבל מיקום הריכוזים הגדולים השתנה השנה ועבר לקטע שבין החרבה לחניון יהדות בולגריה (הקצה הדרומי של הסינגל), היער מדהים ביופיו עכשיו ובהחלט שווה גם טיול רגלי. 


 

 
עדכון נובמבר 2008

הסינגל מהודק אחרי הגשמים הראשונים והקטעים שלא היו מספיק ברורים בולטים הרבה יותר על רקע הירוק שמתחיל ללבלב מסביב. התחלנו לאסוף את סרטי הסימון שהשארנו בקיץ כדי להקל בהתמצאות ועד סוף החודש נעלים את כולם.
עדיין אין שילוט וסימון וגם עקירת הגדמים לא הושלמה, אבל היער נמצא במייטבו. ריכוזים של אלפי נרקיסים מקשטים את סינגל הפרסה, הסתווניות מנקדות את היער בוורוד ועלי הרקפות מעידים על גל הפריחה הראשון שמתקרב. מומלץ לעצור מדי פעם ולהתבונן בטבע מקרוב.

רכיבה אחרי גשם
הקטעים החדשים עברו את מבחן הגשמים הראשונים בהצלחה - ניתן לרכב בסינגל לכל אורכו יום-יומיים אחרי גשם.
מומלץ לא לרכב בשביל (דרך עפר) המסומן בסימון שבילים אדום שיוצא מהחניון התחתון גם שבוע עד שבועיים אחרי גשם. השביל  אינו רכיב בחלקו הראשון בגלל שלולית ענק בתחילתו וכמה מלכודות בוץ בהמשך. אין בעיה לרכב על האדום ממצפור יהונתן ועד קצת לפני מחנה הצופים, שם בדרך כלל נקווית עוד שלולית שהופכת למלכודת בוץ. מרבית דרכי העפר האחרות בתוך היער אינן בעייתיות וניתן לרכב בהן בלי בעיה גם כשיורד גשם.

 

 


עדכון אוגוסט 2008

יום שלישי 12/8/2008 - בניית הסינגל הושלמה כמתוכנן ביום רביעי 6/8/2008. עדיין נותרו השלמות שיפצורים ושיפורים, אבל הסינגל רכיב לכל אורכו למרות שהוא עדיין לא נפתח רשמית ע"י קק"ל.

מה רואים במפה?
הקטע הירוק בין נקודה 1 לנקודה 2 לא יכלל בסינגל הרשמי, הוא נמצא בשימוש כרגע עד שתוכשר חניה לרוכבים בצמוד למצפור יונתן. הסינגל הרשמי מתחיל ומסתיים בנקודה 2, הצבעים מסמנים את המגמה (טיפוס/ירידה) והשיפוע של הסינגל בכל קטע על פי המקרא בצד ימין.
נקודה מספר 3 מסמנת קטע שמאפשר לקצר כשליש מאורך המסלול וכמחצית מזמן הרכיבה. 
נקודה מספר 4 מסמנת את הכניסה לסינגל הפרסה, הסינגל לא ברור בהתחלה וגם סימון הכניסה לא מספיק טוב כרגע.
נקודה מספר 5 מסמנת את הכניסה לסינגל שוויצריה. אחרי הירידה לדרך 4X4 יש לפנות ימינה ולאחר כ-10 מטר, מיד אחרי שער הבקר, לפנות שמאלה ולרדת לקטע הסינגל היפה ביותר ביער! בעוד מספר ימים נפתח פתח בגדר הבקר ונבטל גם את 10 המטרים של דרך העפר.
השבילים המסומנים באדום ובתכלת נקראים מעגל 2 ומעגל 3 והם בעיקר פנטזיה עתידית שאין לה שום נוכחות בשטח.

מה יש?
בערך 13 ק"מ של סינגל רציף שמספק כשעתיים של רכיבה. המסלול הסופי יהיה קצר  בקילומטר ויתחיל בחניון שיוכשר לשמוש הרוכבים צמוד למצפור יונתן (נקודה 2 במפה). המדידה הנוכחית בוצעה מהחנין התחתון (נקודה 1).

מה עדיין חסר?
סימון של המסלול (יבוצע ע"י הוועדה לסימון שבילי ישראל)
ניקוי המסלול, העלמת סימני הבניה, הדגשה של הסינגל בשטח במקומות בהם הוא לא ברור
סימון הכניסה לסינגל הפרסה והדגשת הנתיב בקטע הראשון (נקודה 4 במפה)
חיתוך גדר בקר בכניסה לסינגל שוויצריה (נקודה 5 במפה)
עקירת גדמים לאורך המסלול.
הכשרת חניה לרוכבים
2-4 מעברי מנע-בקר
שילוט מבואה (במצפור יונתן ואולי גם בחניון בולגריה, בקצה הדרומי של היער).
הפקת עלון מידע ומפה רשמית של המסלול

כמובן שכל הכתוב כאן הוא הערכה סובייקטיבית שלי שלא מחייבת את קק"ל או אף אחד אחר. 

 


 

יום שני, 4/8/2008 - נותרו פחות מ-150 מ' כדי להשלים את הסינגל. הקטע למעשה נפרץ אבל מכיוון שמודובר בקטע שעובר על קו גובה אחד במדרון מאד תלול יש צורך בעוד כמה שעות עבודה כדי שהשביל יהיה בטיחותי וכדי לוודא שלא יהיו בעיות ניקוז לאורך השביל בחורף.
בנוסף דרושות גם עוד כמה שעות של שיפצורים ושיפורים בעוד כמה מקומות לאורך הסינגל. אם הכל ילך לפי התוכנית נוכל לסיים את הבניה ביום רביעי הקרוב

 


 

עדכון יולי 2008
הסינגל כמעט גמור. הקטע הדרומי בנוי, אבל כמו בכל סינגל חדש יש עדיין קטעים לא מספיק ברורים שכנראה ישארו כך עד שיגיעו הגשמים הראשונים.

העבודה היערנית בסינגל הפרסה הסתיימה אבל מומלץ מאד לא להיכנס אליו גם בגלל ענפים שוברי מעבירים שמכסים את כל האזור וגם בגלל שקשה עד בלתי אפשרי למצוא את התוואי (במפה הכוונה היא לקטע הירוק המנוקד בחלק הצפוני של הסינגל). אנחנו מקווים לסיים את העבודה בשבוע הראשון של אוגוסט ואז ישאר רק הקטע קצרצר (כ-100 מ') האחרון שמחבר את הפרסה לשוויצריה.

 


 

עדכון יוני 2008

סינגלים: כל מי שלא רכב ביער חרובית בחודש האחרון פשוט לא יכיר את היער. נוספו המון קטעים חדשים, אורך הסינגל כרגע מאפשר רכיבה של כשעתיים פלוסבסינגל, למעט שני קטעים קצרים (כ 300 מ' ביחד) בדרכי עפר.
צוות עבודה של קק"ל עובד בפיקוח של יפתח על השלמת הקטעים האחרונים.
ב 13 לחודש התקיים ארוע "השארת חותם" לציון המעבר של תלמידי כיתות ו' מבי"ס היסודי בן גוריון בגן יבנה לחטיבת הביניים. 120 תלמידים, הורים, מורות והמנהלתבנו קטע שביל יפהפה שישתלב בסינגל לקראת סופו.

חניה:
החלה הכשרת חניה לרוכבים סביב מטע החרובים שמתחת למצפור יונתן, במטרה להפריד את רוכבי האופניים מאזור פארק הלוחם המיועד לנכים. הוחלט להציב שולחנות פיקניק מתחת לחרובים לשימוש הרוכבים ונקבע מיקום שלט המבואה.

בוצע סיור עם אנשי המועצה האזורית יואב-יהודה בראשות ראש המועצה ואנשי קק"ל בראשות מנהל המרחב. בין השאר נדונה תוכנית לחיבור הסינגלים של חרובית לפארק בריטניה דרך סינגל עגור ומשם לסינגלים של עדולם.

עבודה יערנית: כרגע מתבצע דילול באיזור סינגל הפרסה. הסינגל לא רכיב וישאר כך עד סוף החודש, מומלץ לדלג עליו כרגע.

מה נשאר לעשות: להשלים בערך 3 ק"מ של סינגל, לשקם את סינגל הפרסה, להקים 4 מעברי מנע-בקר, לסמן את הסינגל (סימון סטנדרטי ע"י הוועדה לסימון שבילי ישראל), להכין את שלט המבואה, להפיק עלונים כולל מפה של הסינגל, לסיים את הכשרת החניה.

 

 


 

 


 

 Print  

Minimize
קובצי GPS
 הקובץתאריך שינויגודל Clicks
פורמט GPX13/08/2008104.40 KBהורדה6089
פורמט PLT ל OziExplorer13/08/200852.00 KBהורדה3592
פורמט TRK ל CompeGPS13/08/2008100.61 KBהורדה3620

Print  

מפת חרובית נובמבר 2008
 
גרף גבהים סינגל חרובית
 
Privacy Statement  |  Terms Of Use
   © כל הזכויות שמורות ל israelbiketrails.com