יום רביעי 19 יוני 2019
כל מיני דברים שקשורים לאופניים
משלטים את סינגל סובב ירוחם

יש לי סנטימנטים מיוחדים לסינגל סובב ירוחם, למרות שעדיין לא רכבתי בו. לפני קצת יותר משנה גררתי את איל הרשטיק ואת גיא CompeGPS גרינוולד להציג לעמרם מצנע ולאנשי צוותו תוכנית שתהפוך את ירוחם למרכז תיירות אופניים שימשוך רוכבים מאירופה לרכב בנגב בחודשי החורף. הפרוייקט הגרנדיוזי לא יצא לפועל ולאור המצב הכלכלי בעולם כנראה גם לא ייצא לפועל בשנה-שנתיים הקרובות, אבל תוך כדי התנעת התהליך נוצר החיבור בין גיל ברן, בוגר קורס מתכנני ובוני שבילים מחברת גיאופן בשדה בוקר לבין אנשי מתנ"ס ירוחם, חיבור שהוליד את סינגל סובב ירוחם שתוכנן ע"י גיל ונבנה ע"י אנשי מתנ"ס ירוחם ומתנדבים בסיוע קק"ל.

המסלול שאורכו כ-30 ק"מ הציב אתגרים רבים במהלך התכנון והבניה, גם בגלל אופי השטח וגם בשל העובדה שהוא עובר בשטחי המועצה המקומית, בשטחי קק"ל (באזור אגם ירוחם), בתוך שטח אש ובתוך שמורת טבע. המעבר בשמורת הטבע (ששווה התייחסות נפרדת) הציב אתגר בתחום השילוט - איך מציבים שלטים בתוך שמורת טבע כשמצד אחד כל עמוד שילוט שוקל כ-20 ק"ג ויש צורך ביציקת בטון כדי לקבע את השלט במקומו ומצד שני אסור לנוע ברכב באיזור הסינגל?
גיל רתם למשימה את ג'ומעה, בדואי משבט אל-עזזמה. ג'ומעה רתם שלושה חמורים והביא איתו גם את ג'אבר ככח עזר ואחרי קצת תאומים וכמה דחיות נפגשנו בוקר אחד ליד שפת המכתש, במקום שבו מסתיימת דרך ה-4X4, פרקנו את הציוד מהלנדרובר דיפנדר של גיל והעמסנו אותו על 3 חמורים.

 

פורקים את הציוד מהג'יפ

 

חמור אחד נשא שני מיכלי מים של 20 ליטר כל אחד ועליהם 3 עמודי עץ של קק"ל, חמור שני נשא שקי תערובת של מלט וחצץ וחמור שלישי כמה דליי מלט, גיגית ערבוב וכלי עבודה. אחרי כמה נסיונות הצלחנו לייצב את המטען על גבי החמורים ויצאנו לדרך כשאנחנו עוצרים במקומות שנבחרו מראש ע"י גיל, פורקים את כל המטען מהחמורים, וחופרים בתקווה שלא ניתקל בסלע בדיוק במקום שבחרנו (מה שהצליח ב-2 מתוך 3 מקומות).
כשהבור מספיק עמוק תוקעים בתוכו כמה מוטות ברזל לחיזוק, תוקעים כמה מסמרי 10 בחלקו התחתון של העמוד, מייצבים את העמוד במקומו ומכינים גיגית בטון. אחרי שיוצקים את הבטון לתוך הבור נותר רק לפזר חלק מהאדמה על הבטון ואת העודפים לפזר רחוק מהשביל כדי לא להותיר סימני חפירה ואז לפזר אבנים בגדלים שונים סביב השלט כדי להקנות לו מראה של שלט שעומד במקום כבר שנים רבות.

4 שלטים, חצי יום עבודה וזכרון לכל החיים!

 

Minimize
שילוט סינגל סובב ירוחם
?????? ?? ??? ?????
????? ?????
????? ?????? ?? ??????
??? ??????
????? ???? ???? ????
?'???
?????? ?? ?????
???? ????? ???? ???
?????? ?? ??'??
?????? ?????? (??????)
???? ????? ???? ?????

Print  

Minimize
מסמכים להורדה
 הקובץהועלה ע"יקטגוריהתאריך שינויגודל 
קידום ענף רכיבת האופניים - דו"ח ביניים, משרד התיירות, אוקטובר 2008אריאל קירצ'וק 11/12/20086.82 MBהורדה

Print  

Privacy Statement  |  Terms Of Use
   © כל הזכויות שמורות ל israelbiketrails.com