יום ראשון 19 מאי 2019
מסע חוצה ישראל בשטח מאי 2010
Minimize
קישורים מהירים


ציוד

האופניים שלי לא בדיוק אידיאליים למסע כזה. אני רוכב על Turner 5.Spotששוקלים 14.5 ק"ג ביום טוב. השינויים היחידים שעשיתי באופניים הם הצרה של הכידון בסנטימטר אחד והוספה של קרניים אחרי מדידות והתאמה אצל דוד רזניק, והחלפת הצמיגים ל Maxxis CrossMark 2.1  מאחור ו Maxxis CrossMark 2.3  מלפנים.

מכיוון שהתוכנית הייתה לרכב עם כל הציוד עלינו, חשבתי בהתחלה לקחת נגרר לציוד, לפחות לקטע המדברי ולהתחלק בגרירה בין שלושתנו.  כמה שבועות לפני היציאה ביקשתי בפורומים המלצות על סבלים לאופני שיכוך מלא וביקשתי המלצה על תיק כידון למצלמה. באחת התשובות הפנה אותי יובל קשטן ללינק שהוא קיבל למוצר של חברת Freeload מניו זילנד שנראה בדיוק כמו מה שאני צריך. הבעיה היחידה הייתה שאין כאלה. כלומר היו ואזלו מיד אחרי שהם הוצגו בתערוכה ועכשיו כתוב באתר שצריך להמתין עד סוף אפריל לסדרת הייצור הבאה. אחרי כמה אימיילים וטלפונים הובטח לי שאוכל לקנות את הסבלים הראשונים שיצאו מפס היצור "ממש בעוד כמה ימים". שבועיים לפני היציאה הזמנתי את הסבלים וקבלתי הבטחה שהם יהיו אצלי תוך שבוע, שהפך ל 7 ימי עבודה שהפכו ל"לא יאוחר מה-30 לאפריל". למזלי אני גר בישוב קטן ורק התעקשות של אשתי ושיתוף פעולה של מנהל סניף הדואר הביאו אלי את הסבלים ביום הרביעי למסע, בדיוק כשהיינו זקוקים להם, לקראת הכניסה למדבר. 

מה לקחנו איתנו?
מים: שקית שתיה + בקבוק או שניים על השלדה (בהתאם לאופנים). במדבר שקית שתיה 3 ליטר נוספת.
ניווט: Aventuraשל CompeGPS (אחד אצלי ואחד אצל יפתח)
טלפון נייד
שעון דופק
ערכת תיקונים (מולטיטול, כפיות לצמיגים)
פנימיות חדשות עם חומר (אחת פרסטה ואחת שרדר)
ערכת קפה
ערכת עזרה ראשונה
ערכת תולעת לתיקוני טיובלס
משאבה
משאבת בולם
שמן שרשרת
חבל לגרירה (ששימש בפועל כחבל כביסה)
לדרמן
אזיקונים
ארנק
מטענים (טלפון, GPS, מצלמה)
מפצל לחשמל
מזון (תמרים, שקדים, קשיו, סנדוויצ'ים, ג'לים, חטיפים)
כדורי מלח, BCAA, מגנזיום ציטראט
אבקת איזוטון
נייר טואלט
סט בגדי רכיבה נוסף
גרביים נוספים
סט בגדי שינה (שרוואל, חולצת טריקו)
קרם הגנה
ביבי פסטה + Red Skin של מורז (למניעת וטיפול בשפשפות)
סבון
קרוקס
פנסים + נצנצים
בנוסף לקחתי איתי מצלמת DSLR עם עדשה רחבה (וכבדה) + פלאש חיצוני וחצובה קומפקטית שהוחזרו הביתה בתום היום השלישי.

סבלי Freeload

התכנון של סבלי Freeload הוא מסוג הדברים שאתה מסתכל עליהם וטופח לעצמך על המצח ואומר לעצמך "איך, איך לא חשבתי על הפתרון הזה בעצמי". לא רק שהסבל קל, הוא מתאים לאופני שיכוך מלא, מסוגל לשאת עד 25 ק"ג וכשהופכים אותו ניתן להרכיב אותו כסבל קדמי על המזלג.
את הדרך הרומית שיורדת מהר עמשא, גינת סלעים רצינית לאורך כ-3 ק"מ ירדתי עם 6-8 ק"ג בתיק שחובר לסבל שהורכב על המשולש האחורי ללא שום בעיה. זה לא שלא מרגישים את המשקל, אבל השליטה היא בהחלט ברמה טובה.
הבעיה היחידה שנתקלנו בה היא שהוא לא מתאים לכל אופניים. באופני ה Pivot Mach 5 של יפתח עוברים הכבלים בחלק העליון של המשולש האחורי וחששנו שהחיבור יפריע להעברת ההילוכים, לכן הרכבנו אצלו את הסבל על הבולם הקידמי, פתרון שמתאים כל זמן שלא רוכבים בשטח טכני.

Freeload Bike Rack

Privacy Statement  |  Terms Of Use
   © כל הזכויות שמורות ל israelbiketrails.com