יום ראשון 19 מאי 2019
ניווט בטיולי אופניים
Minimize
קישורים מהירים


ניווט - כמה טוב שיש לי Aventura!

מכשיר ה-GPS המודרני הראשון שלי היה Garmin GPSMap 60 שקניתי משומש ממיכה ניסני ובזכותו גיליתי את המפות של מיכה. אחר כך איבדתי אותו וקניתי Garmin GPSMap 60CSx שמכרתי ובמקומו קניתי את ה Aventura  של CompeGPS. במהלך השירות הצבאי ואחר כך במילואים יצא לי לנווט עם מכשירי ניווט אינרציאליים לפני ימי ה-GPS, עם מכשירים מבוססי משואות ביות ועם מכשירי ה-GPS הראשונים.
לפני שאמשיך, גילוי נאות: אני חבר של גיא שמייבא את המכשיר, עזרתי לו קצת (ממש קצת) בשלבים של גיור התוכנה ועוד קצת בשלבים של הכנת מפות ישראל הלבנות ומפות סימון השבילים וגם נתתי לו באתר הזה אכסניה למידע הלא מכירתי שקשור למכשיר. את מכשיר ה-GPS שלי קניתי מגיא במחיר כמעט מלא ואני לא מקבל ממנו שום טובות הנאה פרט לרשות להתקשר אליו מאוחר בלילה כשאני צריך עזרה בתכנון מסלולים.

עכשיו, בשיא האובייקטיביות, אני חייב לומר שהמכשיר הזה פשוט מדהים, או כמו שאמר יפתח (או שאולי זה היה יואב בהט) שההבדל בינו לבין המכשיר הקודם שלי הוא כמו ההבדל בין מחשב עם windows 7 למחשב מבוסס דוס. כל השוואה של המכשיר למכשירים אחרים תהיה פשוט מעליבה (לאוונטורה) ולא הוגנת (למכשירים האחרים).

המכשיר כל כך הקל עלינו את המסע שהחלטתי שהוא מצדיק דף נפרד ולא פסקה בדף הציוד. מעבר לניווט על מסלול שתוכנן מראש, המכשיר מאפשר גמישות במהלך הרכיבה שאין לאף מכשיר אחר. אין בעיה לסטות מהמסלול כי מצאנו שביל שנראה מעניין או לצורך מילוי מים לא מתוכנן. פשוט עוצרים כשרוצים, מסמנים על מסך המגע מסלול חדש על ידי נגיעה במספר נקודות (קצה זרוע משקפי השמש בנוי במיוחד למשימה), לוחצים על המסלול לחיצה ארוכה ובוחרים "נווט אל" מהתפריט שנפתח. זהו!
זה נשמע פשוט ובמציאות זה אפילו יותר פשוט.

Privacy Statement  |  Terms Of Use
   © כל הזכויות שמורות ל israelbiketrails.com